10

Palle Palmé kommenteerib uue MAC 2000 Wash kasutamist

Rootsi valguskunstnik Palle Palmé on koostanud Eestis „Miss Saigoni“ lavastusele valgusskeemi 36 Martini uue MAC 2000 Wash valgustusseadmetega.

„Tahan tõesti tänada Martinit nõnda hea washlight-i eest,“ märgib Palle. „See on uskumatult ergas, fantastilise värvisegu ja kaunite värvidega. Tal on ka hästi toimiv ultraviolettfilter, mida ma kasutan ühe stseeni jaoks – meil polnud isegi vaja panna oma päris ultraviolettlampe üles, 2000 Wash tegi selle töö ära.

Miss Saigon Tallinna Linnahallis

Miss Saigon Tallinna Linnahallis

Palle on lisaks võtnud lavastuses kasutusele 24 MAC 2000 Profile.
„Miss Saigon“ esietendus Tallinna Linnahallis 2. novembril ja kestab 15. Detsembrini. Lavastus on hiiglaslik nagu ka Linnahall, mille lava mõõtmed on umbes 30×20 meetrit ning kus on ruumi 4500 inimesele.

„Ma ei kasuta üldse tavaprožektoreid,“ ütleb Palle. „Ma tõesti sõltun 100% MAC 2000 valgustusseadmetest. Nad on selles lavastuses täielikud tööhobused – kasutan neid nii lava ees, kõrval kui taga. Nende kõvaks eeliseks on suur suum. Võin minna ette väga kitsa kiirega, et tuua esile väikest ala ning järgmisel sekundil valan kogu lava üle ühtlase valgusega.“

Miss Saigon Tallinna Linnahallis

Miss Saigon Tallinna Linnahallis

Kõiki Martini prožektoreid tarnib Tallinna valgusfirma Eventech. „Eventech on selle lavastuse peamine heli- ja valgustarnija ning nende investeering uutesse MAC Wash ja Profile seadmetesse on fantastiline. Eestisse tuleb lähiajal mitmeid teisigi uusi ja suuri muusikale ning Eventech on tõesti selliste lavastuste tasemel. Eriti suureks abiks on mulle selle lavastuse juures olnud Aleksander Kartul.“

Martin – Theatre references
www.martin.com

 

Võta meiega ühendust