Meyer Sound Constellation ruumiakustika süsteem Nordea kontserdimajas

Nokia Kontsertmaja

Nordea kontserdimaja saal  projekteeriti mitmeotstarbelise paigana, milles korraldada terve rida üritusi alates teatrilavastustest ja rokk-kontsertidest kuni ooperi ja sümfooniani. Kuna nii ulatuslik ürituste valik nõuab erinevaid akustilisi omadusi, sai paigaldatud Meyer Sound Constellationi aktiivakustika süsteemi, et pakkuda igale esinejale sobivat akustilist keskkonda.

Nokia Kontsertmaja

Nordea Kontsertmaja

Helitehnikud võivad valida ühe mitmest eelprogrammeeritud Constellationi eelhäälestusest, et luua sobiv loomulikku järelkõla mille langeaeg algab võimendatud kontsertide puhul ühest sekundist ( Constellation väljalülitatuna) ja kestab koori- ning orelimuusika puhul kuni kaks sekundit.

Muudetav saali akustika on oluliselt laiendanud kontserdimaja programmi ja publiku hulka. „Oleks õiglane öelda, et Constellation on nii paindlik, et toob kasu peaaegu igale üritusele, mida oleme siin avamisest saadik korraldanud,“ ütleb Nordea kontserdimaja tegevjuht Aivar Sirelpuu.
Kontserdimaja helikonsultant Linda Madalik: „Nordea kontserdimaja heli on väga loomulik. Publiku istumisalas pole üheski kohas kehva akustilise kvaliteediga tsooni. Lavalised helitingimused on samuti täiuslikud.“

 

Nokia Kontsertmaja

Nordea Kontsertmaja

Paigaldatud süsteemis on Constellationi ja VRAS-i protsessorid; 72 täppiskalibreerimisega igasuunalised kardioidmikrofonid ning 274  kõlarit, mille hulgas on sellised Meyer Soundi mudelid nagu Stella-4C, Stella-8C, UP-4XP, UPM-1P ning UPJunior VariO  ja UMS-1P .

Võimendust vajavate ürituste jaoks on kontserdimajal Meyer Soundi võimendussüsteem, mille aluseks on LCR-konfiguratsioonis kokku 30 MICA ja 9 M’elodie lineaarsüsteemi kõlarit, sisaldab ka M1D sarja kõlareid ning UPA-1P kõlareid, 700-HP basskõlareid ja Galileo kõlarijuhtimissüsteemi.

Nokia Kontsertmaja

Nordea Kontsertmaja

„Meie esimese kahe tegutsemiskuu jooksul on Nordea kontsertsaalis toimunud teatrietendusi ja balletti, konverentse, jazz-kontserte, muusikale ning ka koori-, sümfoonia-, popp- ja rokk-kontserte,“ ütleb Priit Rebane. „Meyer Sound’i süsteemid on kõigi nende puhul töötanud hästi. Oleme avastanud, et Constellation pole hea töövahend mitte vaid akustilisteks esitusteks, vaid töötab ka koostöös peamise võimendussüsteemiga, et täiendada jazz-kontserte ja muusikale.“

Ehkki Constellation akustika süsteem lülitatakse tavaliselt valjema muusika jaoks välja, kasutatakse vahel siiski seda ühes helivõimendusega, et anda saalile nö „elusat“ tunnet. Nii tehti näiteks tuntud jazz-laulja Nino Katamadze kontserdil. „Nordea kontserdimaja on olnud üheks parimaks paigaks, kus meil on olnud rõõm esineda,“ ütleb Katamadze. „Olime valgus- ja helisüsteemide kvaliteedist rabatud. Akustika oli erakordne!

Lisaks Constellationile kasutab Solarise keskus oma üheksas kinosaalis Meyer Sound Cinema Experience süsteemi. Kõigi Solarise keskuse helisüsteemide peamiseks disaineriks oli San Fransiscos elav Dave Dennison ja süsteemid paigaldas Tallinna firma Eventech.

 

Meyer Sound www.meyersound.com

Meyer Sound, Solaris brošüür – pdf 3MB

Võta meiega ühendust